back to top

Corby Smart Drone’ları İncele – Satın Alma Rehberi

Merhaba arkadaşlar. Uygun ve kaliteli drone bulabilir miyim diyorsanız bu yazı tam size göre! Bu yazımızda Corby Drone çeşitlerinden ve özelliklerinden detaylı olarak bahsederek ürün incelemelerini yapacağız.

Drone’lar hakkında genel bilgi edinmek isterseniz >>> Drone Nedir? ve Drone Nasıl Yapılır?

Corby Dronelar Kaliteli Mi?

Corby drone’lar ihtiyaca göre fiyat performans kriterleri değerlendirildiğinde tercih etmek için ideal bir seridir. Her yaş grubundan her seviye için ayrı modelleri bulunmaktadır. Basit fiziksel yapıları ve karmaşık olmayan çalışma prensipleri ile kullanıcı dostu olduklarını söyleyebiliriz.

Tüm bu bilgileri daha detaylı incelediğimizde birçok özel yeteneği olduklarını, özellikle smart drone kategorisindeki ürünlerinin beklenen kaliteyi karşıladığını kolayca görebilirsiniz.

Kısacası evet, modelleri tek tek incelediğimizde de görebilirsiniz; akıllı Corby drone’lar gerçek anlamda kaliteli 🙂

Corby Zoom Pro CX007 Smart Drone İncelemesi

Corby Zoom Pro CX007 Smart Drone’u her yaştan drone meraklıları kullanabilir. Drone iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumludur. Yani akıllı telefon ile kontrol edilebilmektedir. Wifi ile kablosuz bağlantı özelliğine sahiptir ve kamerası ile anlık görüntü elde etmek mümkündür.

Havada takla atma, 360 derece dönebilme, rüzgara karşı stabilizasyon sistemi ve oto-pilot kalkış/iniş ve sabit kalma gibi temel özelliklere sahip bir drone’dur. Bunların hepsine ek olarak el hareketi algılama sistemi (HSS-Hand Sense System) özelliği de bulunmaktadır.

CX007 Zoom Pro, katlanabilir bir yapıya sahiptir. Bu sayede kolayca taşınabilmektedir. Yüksek kaliteli bataryası ile havada uzun süre (12-13 dk’ya kadar) kalma imkanına sahiptir.

Corby Smart Drone CX008 Zoom One İncelemesi

CX008 Zoom One drone geçmişteki Corby drone’lara göre daha hafif ve daha küçük bir yapıya sahiptir. Android ve iOS ile uyumludur. CX007’de olduğu gibi kablosuz bağlantı, 360 derece takla atma yeteneği, oto-pilot kalkış/iniş ve sabitleme özelliklerine sahiptir. Daha küçük bir fiziksel yapıya sahip olduğundan dolayı katlanabilir özelliği taşımaz. Kameradan görüntü almak ve el hareketlerini algılama imkanı sağlamaktadır.

Dünyanın en kolay uçurulabilen drone serisinden biri olma özelliğini taşır ve bu özelliklere sahip en ucuz drone’dur.

Corby Zoom Lite CX009 Smart Drone

Corby Zoom Lite CX009 Drone
Corby Zoom Lite CX009 Drone

Corby’nin bir diğer akıllı drone’u ise Zoom Lite CX009 modelidir. iOS ve Android cihazlar ile uyumludur. Diğer smart drone modellerinde olduğu gibi oto-pilot kalkış/iniş ve havada sabit kalma yeteneğine sahiptir. Wifi kablosuz bağlantı özelliği ile kameradan anlık görüntü alabilirsiniz. 360 derece takla atma yeteneği CX009 drone’da da vardır. CX008 ile arasında fiziksel yapı farkı bulunmaktadır.

Corby Rotha CX010 Smart GPS Drone

Ve sıra geldi Corby Rotha CX010 Smart GPS drone modeline! Sizi tanıyan ve istediğiniz zaman Follow Me özelliği ile sizi takip edebilen bir drone düşünün. Tek tuş ile kalkış yaptığı noktaya dönebiliyor ayrıca! iOS ve Android akıllı cihazlar ile uyumlu olduğunu söylememize gerek var mı? 🙂

Kumanda üzerindeki GPS tuşuna bastıktan sonra bir rota belirliyorsunuz ve sadece o yol üzerinden uçuş yapıyor; görev tanımlıyorsunuz ve hemen gerçekleştiriyor. Görsel zeka teknolojisi ile fiziksel ortam taraması yapabilen CX010, oluşabilecek kazaları önceden fark eder ve bu kazaları önler. Yeterince akıllı değil mi 🙂

Kaybolmayı engelleme özelliği ile bataryası bitme seviyesine geldiğinde veya kapsama alanı dışına çıktığında otomatik olarak kalkış yaptığı noktaya döner. 5G Wifi Kablosuz bağlantısı sayesinde anlık olarak kameradan görüntü elde etmek mümkündür. 300 metreye kadar anlık görüntü ve 200 metreye kadar akıllı cihazınıza 1080p HD kayıt imkanı sağlar.

Tabi ki bu drone’da da oto-pilot kalkış/iniş özelliği vardır. Bunun yanısıra iki farklı hızda (düşük/yüksek) uçma deneyimi yaşamanızı sağlar.

Hangisini Alacağıma Karar Verdim, Corby Batarya Hangisini Almalıyım?

Peki hangi drone modelini alacağımıza karar verdik fakat Corby drone için hangi bataryaya ihtiyacım var bilmiyorum. Öyleyse Robotistan ailesi olarak bunun cevabını size verebildiğimizi ileteyim 🙂

Sitemizde Corby drone’lar ile uyumlu olduğunu özellikle belirttiğimiz 3.7V 1 hücreli mikro drone pili bulunmaktadır. Ayrıca model uçak, araba ve çeşitli robotlarınız için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Son Çıkan Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz