back to top

mBot Eklenti Paketleri

Makeblock mBot serimizde bu sefer sizlere mBot eklenti paketlerini inceleyeceğiz.

mBot’umu ile kullanabileceğimiz 3 adet eklenti paketi bulunmaktadır: İnteraktif ışık ve ses paketi, servo pakedi ve 6 ayaklı robot paketidir. Her bir eklenti pakedi, 3 farklı robot yapmanıza olanak tanıyan parçaları içermektedir.

mBot İnteraktif Işık ve Ses Eklenti Paketi

Bu paket içerisindeki parçaları kullanarak mBot’u ışık takip eden robota, akrep robota ve akıllı masa lambasına dönüştürebilirsiniz. Eklenti paketini satın almak için burayı tıklayabilirsiniz.

 • Işık takip eden robot: İki adet ışık sensörü sayesinde mBot, bu modda iken elinizdeki el fenerini izleyecek şekilde hareket edecektir.

 • Akrep robot: RGB LED ve ses sensörü ile akrep robotunuz el çırptığınızda hareket edecektir.

 • Akıllı masa lambası: Bu modele robot demek pek uygun olmasa da, mBot’un gövdesi, kontrol kartı ve çizgi sensörü ile paket içerisindeki ses sensörü ve RGB LED modülünü birleştirerek sese duyarlı dekoratif bir masa lambasına sahip olabiliriz.

mBot 6 Bacak Eklenti Paketi

Bu paket içerisinde herhangi bir elektronik modül yer almıyor. Sadece mBot’umuzun hareket şeklini ve görüntüsünü değiştirecek mekanik parçalar bulunmakta. Eklenti paketini satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Böcek robot (beetle):

 • Peygamber devesi (mantis):

 • Çılgın kurbağa (crazy frog):

mBot için Servo + Bağlantı Parçaları Paketi

Paket içerisindeki RGB LED, servo bağlantı modülü ve servo motor ile dans eden kedi, kafa sallayan kedi ve ışık yayan kedi robotlarını yapabilmeniz mümkün. Eklenti paketini satın almak için tıklayın.

 • Dans eden kedi: Küçük patilerini sallayarak size selam veren sevimli bir kedi robot modeli.

 • Kafa sallayan kedi: mBot üzerindeki ultrasonik sensörü servoya bağlayarak kafasını sağa sola çeviren kedi görünümünde bir robota sahip olabilirsiniz.

 • Işık yayan kedi: mBot’un arka kısmına bir servo ile RGB LED modülü takarak kuyruğunu sallayan bir kedi görünümünde robota sahip olabilirsiniz.

Bu ek paketler içerisinde yer alan parçaları sadece yanında gelen kitapçık içerisindeki yönergelere bağlı kalarak monte etmeniz zorunlu değildir. Yaratıcılığınız ve hayalgücünüzü kullanarak parçaları farklı kombinasyonlarda birleştirerek kendi tasarımınız olan robotları yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca bu paketler haricinde Makeblock firmasının geliştirmiş olduğu bir çok ek parça bulunmaktadır. Unutmayın; tek sınırınız hayalgücünüz!

Son Çıkan Yazılar

7 YORUMLAR

 1. Merhabalar ben makeblock ultimate paketini almayı düşünüyorum.
  acaba yukarıda anlatılan eklenti paketleri ultimate pakeyiyle uyumlu mudur?
  yoksa yukardaki paketleri yalnızca mbot v 1.1 ile mi kullanılabilir.
  kararsız kaldım bu konuda

  • Yapman gereken şey önce aldığın yeri şikayet etmek,sonra da hayal gücünü kullanarak eğer yazılımda iyiysen kendi yazılımını yazmak . Başarılar…

 2. “Ürün içeriğine mBot dahil değildir. Ürünü mBot’unuza sonradan ekleyerek kullanabilirsiniz.”

  Bu tanım, tam olarak neyi ifade ediyor? Ürün içersinde eksik olan nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz