back to top

NexDock ile Akıllı Cihazlarınızı Dizüstü Bilgisayara Dönüştürün

Günümüzde kullandığımız cep telefonu ve tablet gibi akıllı cihazlar oldukça yüksek işlem kapasitesine sahipler. Gündelik işlerimizde sıkça kullansak da, bazı işlerde yine de bir dizüstü bilgisayar kadar rahat kullanım malesef sunamıyorlar. NexDock, burada devreye girerek çok pratik bir şekilde bu ihtiyacımıza çözüm oluyor.

NexDock 1366×768 piksel çözünürlüğe sahip 14.1″ boyutunda bir ekran ve Bluetooth klavyeye sahip. Akıllı cihazımızı bu bağlantılar ile bağlayarak bir dizüstü bilgisayara çevirmiş oluyoruz. Windows 10 Continuum özelliğine sahip Windows Phone cihazlar ile kullanıldığında, cihazımız neredeyse Windows 10 yüklü bir dizüstü bilgisayarın aynı işlevselliğine kavuşuyor. Böylelikle zaten gün boyunca cebimizde taşıdığımız telefonlarımız, bir dizüstü bilgisayar fiyatından çok daha az bir maliyet ile tam fonksiyonlu bir bilgisayara dönüşmüş oluyor.

4k-nexdock-smartphone-white-bg

Projenin biz maker’ları en çok sevindirecek yanı ise çok sevdiğimiz Raspberry Pi’ler, Intel Compute Stick gibi mini bilgisayarla ile de mükemmel bir uyum sağlayarak tam anlamıyla bir kendin-yap dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilmesi.

California Bay Area’da yer alman Nex Computer LLC şirketi, Emre Koşmaz ve Yeliz Kayacan isimli iki Türk tarafından kurulmuş. NexDock projesi ise Indiegogo üzerinden fon toplamakta. An itibari ile $300.000 olarak belirlenen hedefin neredeyse yarısına ulaşmış durumda ve projenin bitimine 10 gün kadar bir süre var. Sizler de bu projeye destek olmak isterseniz Indiegogo kampayasını inceleyebilirsiniz.

Son Çıkan Yazılar

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz